Obalová a vázací technika

Společnost Prapac nabízí kompletní sortiment zařízení a materiálů z oblasti obalové, balící a páskovací techniky. Naše řešení je vždy komplexní a snažíme se zákazníkům nabídnout optimální systém vázání přesně podle provozních podmínek a záměrů zákazníka. Systémy vázání jsou rozdílné a hodně záleží na konkrétních podmínkách použití.

Všechno zboží, které najdete na našich stránkách mezi produkty, držíme ve velkých skladových zásobách. Sklad máme na kraji Brna, v Troubsku na ulici Jihlavská 2a. Můžete se k nám přijet osobně poradit o vhodné variantě páskování, prohlédnout si náš sortiment nebo si rovnou osobně vyzvednout zboží, které je vždy připraveno ihned k odběru. Můžete nám také poslat poptávku na e-mail info@prapac.cz a po dohodě jsme připraveni zboží obratem okamžitě expedovat.

Jestliže v naší nabídce nenajdete jakékoliv produkty z oblasti obalové a páskovací techniky, napište nám, prosím, e-mail na info@prapac.cz, my Vám Vámi poptávané zboží rádi zajistíme.

Vázací materiál

V našem sortimentu najdete různé typy pásek, od plastových, přes vysokopevnostní kompozitní a textilní až po nejpevnější ocelové pásky. Všechny nabízíme prakticky v jakýchkoliv rozměrech a vždy záleží pouze na potřebách našich klientů, kterým se pokaždé snažíme doporučit to nejlepší řešení.

K páskám dodáváme i různé druhy spon, od jednoduchých drátových samouzavíracích spon ke kompozitním páskám až po ocelové spony k ocelovým páskám, na které jsme také schopni zajistit libovolný potisk. Na Vámi páskovaných balících tak můžete mít například vyobrazenu Vaši obchodní značku. Jedná se o jednu z mnoha předností, které Vám firma Prapac nabízí. Kromě širokého sortimentu Vám nabízíme také nejaktuálnější novinky z oblasti balení a páskování, abychom vždy mohli nejlépe uspokojit Vaše potřeby.

V našem sortimentu najdete i strojky na páskování různých typů, od jednoduchých ručních manuálních, přes elektrické až po pneumatické, vysoce výkonné páskovací strojky. Nabízíme také plně automatizované balení, které zajišťuje maximální efektivitu a spolehlivost vázacích procesů. Dle konkrétních specifikací výrobního procesu Vašeho závodu navrhneme nejlepší variantu páskování, v případě zájmu připravíme i sestavu automatické páskovací a balící linky.

Mechanické vázací strojky

Nabízíme velmi rozšířené páskovačky pro ruční páskování. Jsou ideálním, ekonomickým řešením pro méně náročné spotřebitele. Nejvýhodnější pro nějaké základní, občasné balení jsou páskovací sety Prapac.

Elektrické AKU vázací strojky

Elektrické AKU ruční páskovací strojky pro napínání a spojování umělohmotných vázacích pásek jsou určeny pro páskování buď polypropylenovou (PP) nebo polyesterovou (PET) vázací páskou. Strojky jednoduše zapáskujete například paletizované zboží, kartony, kusové produkty, svazky profilů.

Jsou jedinečné svojí spolehlivostí, jednoduchou obsluhou a velmi vysokou kvalitou a pevností provedeného spoje. Hlavní přednsotí je jejich mobilita díky AKU pohonu a ergonomii obsluhy. Ovládání je prováděno pomocí páček nebo tlačítek (dle typu strojku), což zaručuje velmi snadnou manipulaci a obsluhu.

Pneumatické vázací strojky

Pneumatické páskovací strojky se dělí do dvou kategorií dle typu pásky, pro kterou jsou určeny. Pneumatické páskovací strojky pro plastovou pásku provádí spoj pásky jejím svařením. Pneumatické páskovačky na ocelovou pásku spoj provádí s použitím vysokopevnostních ocelových spon. Pracují na systému uzavření spoje sponou, která je prostřihnuta čelistmi pneumatického strojku. Tím je vytvořen vysoce odolný a pevný spoj.

Všechny pneumatické páskovací strojky vynikají svojí spolehlivostí a vysokým výkonem.

Obalové a vázací automaty

Páskovací stroje dodávané firmou Prapac jsou špičková zařízení a představují vše, co je důležité pro páskovací techniku a co bylo vyvinuto pro zvýšení spolehlivosti, snížení nároků na údržbu a to vše v kombinaci s vysokým výkonem páskování. V naší nabídce jsou poloautomatické i automatické systémy, které jsou vyráběny na zakázku dle individuálních požadavků zákazníků.

Prapac zajišťuje kompletní servis počínaje poradenstvím, projektem, montáží, zaškolením obsluhy i následným záručním a pozáručním servisem včetně dodávek náhradních dílů. To vše platí i pro všechny ostatní formy páskování.

Příslušenství obalové a vázací techniky

Kromě páskovacích strojků a spotřebních materiálů používaných v balící technice nabízíme i veškeré příslušenství související s balícími procesy. Jedná se o odvíječe a vozíky na všechny typy pásek, nůžky na ocelové pásky, balancery či vyvažovače a například ochranné plastové rohy.

Balení do fólie

V našem sortimentu se samozřejmě nachází i veškerá potřebná výbava pro balení do fólie. Základem jsou klasické stretch fólie ve všech barvách, od klasických transparentních či černých až po růné pestré barvy dle Vašich požadavků. Dále u nás najdete standardní stretch fólie v provedení granát nebo třeba bublinkové fólie. Nabízíme i ruční odvíječe fólie nebo automatické ovinovací stroje.

Poradenství

Páskování kompozitní vázací páskou

Páskování kompozitní vázací páskouKompozitní pásky nabízí především nejlepší poměr ceny a pevnosti. Je možné je použít i pro páskování těžkých předmětů nebo třeba k zajištění paletizovaného zboží. Výhod a možností využití ovšem poskytují kompozitní pásky mnohem více. Doporučujeme je v rámci páskovacího setu Prapac pro všechny, kteří páskují spíše občasně.

Více o článku

Proč si vybrat Prapac?

Proč si vybrat Prapac?Dlouholeté zkušenosti nám umožňují nabízet našim zákazníkům produkty s tou nejvyšší kvalitou za výhodné ceny. Výhod Vám ovšem naše firma nabízí mnohem více.

Více o článku

Páskování plastovou vázací páskou

Páskování plastovou vázací páskouHlavními výhodami páskování plastovou páskou jsou nízká cena spotřebního materiálu a možnost velmi rychlého a snadného páskování. Doporučujeme jej především pro časté páskování lehkých balíků.

Více o článku

Páskování ocelovou vázací páskou

Páskování ocelovou vázací páskouOcelové pásky zajišťují absolutní spolehlivost páskování. Nabízí nejlepší kvalitativní vlastnosti, především nejvyšší pevnost pásky i jejího spoje. Ocelové pásky doporučujeme k páskování i velmi těžkých předmětů a pro všechny, pro které je na prvním místě perfektní zabezpečení páskovaných předmětů.

Více o článku

Vánoční otevírací doba

Přehledné informace o naší otevírací době během vánočních svátků a přelomu roku.

10.12.2019

Nová provozní doba

Na naší prodejně páskovací techniky na kraji Brna máme nyní novou otevírací dobu.

23.09.2019

Prodloužení otevírací doby

Na naší prodejně máme nyní prodlouženou otevírací dobu, která bude platit až do konce léta. Otevřeno nyní míváme i v soboty.

02.04.2019

MENUX