Páskování plastovou vázací páskou a její výhody

Páskování plastovou páskou představuje nejlevnější variantu páskování na trhu. Cenově velmi výhodně vychází páska samotná, páskovací strojky nebo třeba plastové samouzavírací spony určené k plastovým páskám. Zajímavou cenu nabízí i stolní páskovací stroje, s pomocí kterých můžete velmi rychle zapáskovat a zpevnit například balíky a kartóny pro přepravu.

Nízké ceně u plastových pásek ovšem odpovídá nejnižší pevnost jak pásky, tak plastových samouzavíracích spon. Proto je páskování plastovou páskou doporučeno pouze k páskování lehčích balíků. U těžších předmětů je na místě použít spíše stále cenově velmi výhodnou vysokopevnostní kompozitní pásku či absolutně spolehlivou ocelovou pásku.

Předností umělohmotných PP a PET pásek je mimojiné také možnost velmi rychlého páskování, které například u kompozitní pásky umožněno není. Pokud budete plastovou páskou páskovat s využitím elektrických či pneumatických páskovacích strojků nebo stolních páskovacích strojů, dokážete zapáskovat i velké množství balíků ve velmi krátkém čase. Především stolní páskovací stroje se nabízí i v plně automatizovaných variantách, u kterých stačí pouze položit balík na páskovací plochu a stroj zbytek zajištění provede sám za Vás. 

Další výhodou plastových pásek je jejich vysoká odolnost proti nepřízni počasí. Například v porovnání s ocelovou páskou zde samozřejmě nehrozí koroze a proto si páska svoji kvalitu a pevnost udrží za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.

Významná je i možnost zakoupení plastových pásek v nejrůznějších barvách a rozměrech, vždy záleží pouze na přáních a potřebách našich klientů. Umělohmotné pásky lze zakoupit v různých šířkách i tloušťkách, stejně tak lze objednat i jinou barvu než standardní černou u polypropylenových pásek.

A v neposlední řadě je velkou předností u tohoto typu páskování velmi snadná práce a manipulace s páskou. Páska, vázací spony i páskovací strojky mají nízkou hmotnost a páskování tak není nijak fyzicky namáhavý proces. Stejně tak všechny tyto komponenty mají kompaktní rozměry, což usnadní i jejich skladování. Především stojí za zmínku varianta plastových pásek v kartonu, kdy k pásce nepotřebujete ani žádný odvíječ či stojánek. Co se samotného páskování týče, je velmi jednoduché a pohodlné. Páska se nekroutí a neohýbá, což opět Vaši práci usnadní a urychlí.
 

Pro koho tedy páskování plastovou páskou doporučujeme?

Záleží především na tom, jaké předměty plánujete páskou zajišťovat. Pokud se jedná spíše o lehčí balíky jako například zajištění a zpevnění kartónů, pak jsou pro Vás umělohmotné pásky tím ideálním řešením. 

Perfektně se umělohmotné pásky hodí například pro různé e-shopy páskující denně velké množství lehčích zásilek. Páska Vám spolehlivě zajistí balík pro přepravu a Vy tak můžete mít jistotu, že se Vaše zboží dostane k Vašim zákazníkům vcelku.

Plastové pásky jsou jednoduše řečeno vhodné pro všechny shánějící nejlevnější variantu páskování. Pro páskování těžších předmětů či k paletizování zboží ovšem doporučujeme spíše kompozitní pásku, která nabízí výrazně vyšší pevnost za stále velmi výhodnou cenu. Obě tyto varianty páskování nabízíme mimo jiné v rámci páskovacích setů Prapac.

Zpět na výpis článků

Prodloužení otevírací doby

Na naší prodejně máme nyní prodlouženou otevírací dobu, která bude platit až do konce léta. Otevřeno nyní míváme i v soboty.

02.04.2019

Krátká dovolená ve dnech 13.-15. 2.

Vážení zákazníci, ve dnech od středy 13. do pátku 15. 2. 2019 budeme čerpat krátkou zimní dovolenou a na naší prodejně tak bude zavřeno.

07.02.2019

Nová provozní doba

Vážení zákazníci, rádi bychom Vás upozornili na změnu otevírací doby na naší prodejně obalové a páskovací techniky.

10.10.2018

MENUX